Lívia Koková

Dovoľte mi aby som sa vám predstavila. Volám sa Lívia Koková. Som študentkou súkromných výtvarných hodín od BEAUTFUL ART gallery. Momentálne sa učím, zdokonaľujem a veľmi ma baví kresba s ceruzkou.

Od malička som rada kreslila, šila, vyšívala a plietla. Starká ma naučila všetky ručné práce. Svoje výrobky ako šály, čiapky, pomaľované trička, či nohavice som rada nosila. Tešilo ma mať niečo iné, než mali ostatní. Strednú školu sme s maminou vyberali s umeleckým zameraním, hlavne aby ma bavila. Tak som chodila na súkromnú SPŠ odevnú, odbor módne návrhárstvo. Veľa kreslenia, šitia a poznávanie remesiel ako macrame, richelieu a drôtikovanie. Našťastie aj po škole som mala možnosť mať tvorivú prácu, robila som aranžérku kvetov. Tam je veľa možností ku kreatívnej tvorbe. Na škole boli predmety ako dejiny výtvarnej kultúry a kreslenie. Teória by bola len čo sa týka období v dejinách,  ale za tie 4 roky na škole sme nekreslili inak, len ceruzkou, uhlíkom, či pastelom. Momentálne sa učím, zdokonaľujem a veľmi ma baví kresba s ceruzkou. Mám aktívny celoročný výtvarný kurz v BEAUTIFUL ART gallery pod vedením umelca Didier Le Mar..

K.S.V.B.A Vám ponúka  zaujímavý rozhovor s Líviu Kokovou ktorý nájdete práve tu: 

https://beautifulartgrandgallery.com/clanky/75-livia-kokova-rozvijajuca-sa-vytvarnicka-a-jej-radost-z-kresenia 

 

Copyright © 2022 K.S.V.B.A. www.ksvba.sk  Všetky práva vyhradné

 

 

 

 

 KLUB SLOVENSKÝCH VÝTVARNÍKOV BEAUTIFUL ART

Web: www.ksvba.sk

Instagram: ksvba.sk

E-mail: ksvba@gmail.com

Tel.: 0944033123, 0904 333 202

© Klub Slovenských výtvarníkov Beautiful Art 2021. Všetky práva na texty a foto materiál uvedené na tejto stránke sú výhradným duševným a autorským vlastníctvom Didier Le Mar © a spoločnosti BEAUTIFUL ART s.r.o. .