Denisa Šoltysová

Prajem krásny deň všetkým. Dovoľte mi aby som sa vám v krátkych riadkov predstavila. Volám sa Denisa Šoltysová. Som študentkou súkromných výtvarných hodín od BEAUTFUL ART gallery.

Pochádzam z malebnej dedinky Stebnícka Huta neďaleko mesta Bardejov. Je to malebná dedinka uprostred lesa ale o to je tam viac pokoja a hlavne pre umelca božské ticho a veľa možností na inšpiráciu. Moje kreslenie začalo už v útlom detstve keď som po prvý krát vedela chytiť farbičky do ruky. Ako prvé si to odniesli knihy na ktoré som dočiahla v poličke. Od vtedy mi mamka vždy kupovala zošit alebo omaľovánky. Problém bol v Tom že omaľovánky som neznášala, nebavilo ma maľovať to čo tam bolo nakreslené a tak som do zošita kreslila svoje vlastné omaľovánky. Po čase sa ukázalo že niečo vo mne je no keďže ja som nerada stredobodom pozornosti nikdy som nikomu nehovorila že viem kresliť. Učitelia v školách to zistili až po čase a pár krát má zapájali do školských súťaží ako bol Deň vody, Deň zeme, sv. Cyril a Metod, ilustrovanie básní, atď. Som vyučena kuchárka a inzitná maliarka. Tehotenstvo a môj manžel má vrátili späť ku kresleniu, dostala som sa až k akrylovym farbám čo má doteraz baví najviac. Od začiatku som sa všetko učila sama, postupom času som prešla aj na olejové farby a uhlík. Najviac ma baví maľovanie reálnych veci ako zvieratá, krajinky, nebránim sa ani malým abstraktom no dávam do nich trochu reálnej maľby . Tieto začiatky boli náročné ale som hrdá na každé jedno dielo ktoré som vytvorila. Po rokoch sa mi poskytla šanca zúčastniť sa výstavy mladých umelcov v Bardejove s témou "Svet okolo nás" kde som vystavovala svoje obrazy a portréty. A teraz som hrdou študentkou súkromných výtvarných hodín od BEAUTIFUL ART gallery pod vedeím renomovaného umelca Didier Le Mar ©. Je to pre mňa česť a zároveň výzva ale hlavne úžasné poznanie niečoho nového a zistenie akým smerom sa mám vydať. 
 

 

 https://www.beautifulartgrandgallery.com/clanky/90-denisa-soltysova-rada-pracujem-vo-svojich-dielach-so-svetlom-a-snazim-sa-aby-moje-diela-mali-hlbku

 

 

 

Copyright © 2023 K.S.V.B.A. www.ksvba.sk  Všetky práva vyhradné

 

 

 

 

 KLUB SLOVENSKÝCH VÝTVARNÍKOV BEAUTIFUL ART

Web: www.ksvba.sk

Instagram: ksvba.sk

E-mail: ksvba@gmail.com

Tel.: 0944033123, 0904 333 202

© Klub Slovenských výtvarníkov Beautiful Art 2021. Všetky práva na texty a foto materiál uvedené na tejto stránke sú výhradným duševným a autorským vlastníctvom Didier Le Mar © a spoločnosti BEAUTIFUL ART s.r.o. .