Miroslava Palkovová

Skôr ako o sebe napíšem niekoľko riadkov, chcela by som sa Vám predstaviť. Volám sa Miroslava Palkovová. Maľovanie a kreslenie mám úprimne veľmi rada. Som síce začínajúca výtvarníčka, všetko sa iba učím a hľadám sa vo výtvarnej sfére.

Skôr ako o sebe napíšem niekoľko riadkov, chcela by som sa Vám predstaviť. Volám sa Miroslava Palkovová a som úplný začiatočník vo výtvarnej sfére. Možno väčšina ľudí, ktorí sa venujú výtvarnému umeniu v dospelosti, sa tejto krásnej činnosti venuje od malička. U mňa je to však inak. Výtvarná výchova na základnej škole bola pre mňa trápením, Nechápala som čo odo mňa chcú a vôbec som nevedela znázorniť to, čo bolo treba. Pre mňa bolo dôležitejšie spievanie. Tam, som bola sama sebou, tam spievala moja duša. No roky šli, škola skončila a tým aj môj svet umenia, začali sa bežné povinnosti života, až do chvíle, kým sa moja duša, znova nepotrebolava liečiť. Stále viac ma akosi ťahalo niečo tvoriť, no bolo vo mne zakorenené, že neviem kresliť, neviem maľovať. Preto som sa rozhodla nahradiť kresby servítkami a tvorila som vlastným spôsobom. Decoupage technika sa mi veľmi páčila, ale už to bolo okukané a páčia sa mi veci, ktoré trochu vytŕčajú z radu. Tak som sa dostala k technike mix media a začala som vyrábať obrazy z vecí, ktoré sú nepotrebné, na vyhodenie. Tešilo ma, že týmto spôsobom v podstate recyklujem a zároveň dávam veciam nový zmysel. A keďže každá z vecí má inú farbu a chcela som tieto obrazy ujednotiť, musela som používať aj farby. Prepájať ich vzájomne, plynule a nenápadne. Tam som si uvedomila, že chcem vedieť maľovať, že je to úžasné, keď dokáže umelec dať na papier, či plátno to, čo cíti. A tak som začala hľadať spôsoby, ako sa naučiť kresliť a maľovať. Po pár rokoch mojej cesty, mi život privial príležitosť, naučiť sa to vďaka pánovi učiteľovi Didierovi Le Mar ©, ktorý mi ukázal, že aj vo mne je nadanie kresliť a maľovať. Som síce začínajúca výtvarníčka, všetko sa iba učím a hľadám sa vo výtvarnej sfére, no vďaka hodinám výtvarného a lektorského kurzu v BEAUTIFUL ART galery napredujem a verím, že po absolvovaní ročného lektorského kurzu budú moje kresby a maľby stále krajšie a lepšie. Som veľmi rada a vďačná, že mi život ponúkol túto skúsenosť a mám možnosť nechať hovoriť aj svoju dušu cez výtvarné umenie, či iné formy prejavu. 

https://www.beautifulartgrandgallery.com/clanky/84-miroslava-palkovova-kreslenie-je-pre-mna-velmi-inspirujuce-a-malujem-s-velkym-elanom 

 Teraz sa učím a rozvýjam pod vedením umelca Didier Le Mar © na súkromných výtvarných hodinách od BEAUTIFUL ART gallery a jeho prístup vo mne otvára reálny priestor k plnej umeleckej sebarealizácie. 

 

 

 

Copyright © 2023 K.S.V.B.A. www.ksvba.sk  Všetky práva vyhradné

 

 

 

 

 KLUB SLOVENSKÝCH VÝTVARNÍKOV BEAUTIFUL ART

Web: www.ksvba.sk

Instagram: ksvba.sk

E-mail: ksvba@gmail.com

Tel.: 0944033123, 0904 333 202

© Klub Slovenských výtvarníkov Beautiful Art 2021. Všetky práva na texty a foto materiál uvedené na tejto stránke sú výhradným duševným a autorským vlastníctvom Didier Le Mar © a spoločnosti BEAUTIFUL ART s.r.o. .